Pytania i odpowiedzi
Na czym polegają poszczególne usługi?
Konsultacja psychologiczna (osoba dorosła):
Pierwsze spotkania mają za zadanie określić problem oraz wskazać potrzeby pacjenta. W czasie pierwszych konsultacji psychoterapeuta przeprowadza rozmowę nt. historii życia i doświadczanych trudności aby jak najlepiej pomóc zgłaszającej się osobie. Każde spotkanie trwa 45 min. Spotkania odbywają się raz w tygodniu.
Psychoterapia indywidualna (dorosłych):
Ma na celu znalezienie sposobów radzenia sobie z trudnościami, lepsze rozumienie siebie, zmniejszenie cierpienia pacjenta. Sesje odbywają się cyklicznie, zazwyczaj raz w tygodniu. Sesja trwa 45 min. Czas trwania terapii jest kwestią indywidualną (zależy od problemu). Na początkowym etapie terapii ustala się przybliżony czas trwania psychoterapii ( kilka miesięcy, rok do kilku lat).
Psychoterapia małżeńska/pary:
Jest formą psychoterapii przeznaczoną dla osób będących w związku i przeżywających kryzys. Terapia często okazuje się ratunkiem dla związku, kiedy para zmaga się z konfliktami. Psychoterapia jest polecana kiedy spory, żale i nieuzewnętrzniane urazy utrudniają codzienne funkcjonowanie i pogłębiają kryzys, prowadząc do rozstania. Sesje dla pary trwają 90 min, odbywają się w formie cyklincznych spotkań co tydzień lub co dwa tygodnie ( w zależności od problemu).
Konsultacja psychologiczna dzieci i młodzieży:
Pierwsze spotkania to konsultacje, które psycholog-psychoterapeuta przeprowadza z rodzicem, następnie z dzieckiem oraz wspólne spotkanie rodzica, dziecka i specjalisty. W czasie pierwszych konsultacji psychoterapeuta przeprowadza rozmowę nt. zgłaszanego problemu, zasobów oraz sytuacji życiowej, rodzinnej i rówieśniczej młodego pacjenta. Następnie ustalany jest cel oraz czas trwania terapii. Każde spotkanie trwa 45 min. Spotkania odbywają się raz w tygodniu.
Psychoterapia dzieci i młodzieży:
Stanowi kontynuację pierwszych konsultacji. W czasie psychoterapii poznawane jest dotychczasowe funkcjonowanie w środowisku rodzinnym, szkolnym, rówieśniczym dziecka, analiza problemów oraz wypracowanie nowych zasobów radzenia sobie z trudnościami, lepsze rozumienie siebie, zmniejszenie cierpienia pacjenta. Sesje odbywają się cyklicznie, raz w tygodniu. Sesja trwa 45 min. Czas trwania terapii jest kwestią indywidualną (zależy od problemu). Na początkowym etapie terapii ustala się przybliżony czas trwania psychoterapii (kilka miesięcy, rok do kilku lat). W zależności od problemu i wieku dziecka w proces leczenia włącza się rodziców.
Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologicznej?
- wzmożony niepokój, lęk
- utrzymujący się smutek,
- obsesyjne myśli, lub kompulsywne, natarczywe czynności,
- poczucie pustki, braku sensu,
- trudności w relacji z innymi ludźmi,
- konflikty czy brak satysfakcji w związku
– trudne, niestabilne relacje interpersonalne,
– obniżone i niestabilne poczucie własnej wartości,
– niespecyficzne trudności natury emocjonalnej.
– zachowania autoagresywne i tendencje samobójcze,
– trudności w podejmowaniu decyzji życiowych,
- oraz inne
Jak można dokonać płatności za sesję/ konsultację?
W rejestracji Przychodni kartą płatniczą lub gotówką